Русалка Юлька в дитинстві (1989)

На картині намальовано дитячу подругу Івипавельчук — Юлію Денисенко, яка навчалася з художницею на архітектурному факультеті РХСШ (1983-1986). Цей твір І. Павельчук був написаний просто з уяви, оскільки шкільна подруга емігрувала до Європи в 1990-х рр. Образ «Русалки» — це узагальнений архетип несформованого підлітка, такого собі незграбного жабенятка, яке ще не перетворилося на чарівну принцесу. Якості потенційної краси та величі

На картині намальовано дитячу подругу Івипавельчук — Юлію Денисенко, яка навчалася з художницею на архітектурному факультеті РХСШ (1983-1986). Цей твір І. Павельчук був написаний просто з уяви, оскільки шкільна подруга емігрувала до Європи в 1990-х рр. Образ «Русалки» — це узагальнений архетип несформованого підлітка, такого собі незграбного жабенятка, яке ще не перетворилося на чарівну принцесу. Якості потенційної краси та величі перебувають у динамічному стані передчуття.

Юля Денисенко в Києві (1970)

 

Русалка-Юлька у дитинстві (1989)
130 х 95 см. Полотно, олія, срібна пудра, бітумна мастика
Власність автора

 

Саме у цьому творі започаткувалася традиція «не розлучатися» з друзями, які неочікувано роз’їхалися по всьому світу. Намалювавши портрет близької людини, за якою І. Павельчук сумувала, в такий спосіб художниця «назавжди» полишала об’єкт ностальгії «при собі» і позбавлялася відчуття емоційної «залежності». Цією обставиною пояснюється категоричне небажання художниці розставатися з деякими творами, замість яких І. Павельчук погоджувалася продати варіант, або копію образу.